gala_p_ossi_adam_1

Foto: Petr Marek

Napište nám

Využijte formulářů níže a pošlete nám zprávu, podněty, nápady, tipy nebo nominaci.

Konstruktivní připomínky budou vždy vítány. Pokud zjistíte, že mezi nominovanými knihami za aktuální festivalový ročník schází kniha, která splňuje podmínky nominace, nominujte ji.

Snažíme se, aby nám nic neproklouzlo, ale stát se to může a třeba právě vaše nominace knížce pomůže k cestě do obecnějšího povědomí.

Kontaktujte nás nebo se přihlašte k odběru novinek e-mailem

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nominujte knihu, kterou jste nenašli.

Formulář můžete použít i na doplnění staršího titulu do katalogu šumavské literatury, pokud jej nemáme. Zamýšlený titul před doplněním kvůli duplicitě prosím nejdříve prověřte v katalogu.

Díky za vaše tipy!

První podmínka pro zařazení do nominace je rok vydání. Do soutěže nominujeme pouze první vydání dané knihy.
Druhá podmínka se týká oblasti, které se kniha věnuje. Tady jsme Šumavu pojali nejenom zeměpisně, ale i kulturně. A tak z české strany pokrývá zájmové území jak samotné pohoří, tak i šumavské Podlesí a Novohradské hory, tedy celé okresy Český Krumlov, Prachatice, jižní dvě třetiny okresu Klatovy, jižní příhraničí okresu Strakonice, kam Podlesí ještě částečně zasahuje a jižní výběžky okresů Domažlice (vrchovina Jezvinecký les) a České Budějovice (zbylé území PP Novohradské hory). Z německé strany tvoří zájmové území část Východního Bavorska, tj. východní třetina okresu Cham, celé okresy Regen a Freyung-Grafenau a severovýchodní polovina okresu Passau. A konečně na rakouské straně jde jednak o část Horního Rakouska (celý okres Rohrbach, většina okresů Urfahr-Umgebung a Freistadt) a část Dolního Rakouska (západní čtvrtina okresu Gmünd).
Důležité: knihu, která splňuje výše uvedené předpoklady, lze nominovat již v roce vydání, soutěží ovšem až v následujícím roce od roku vydání.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Jak se s námi spojíte

Ředitel festivalu
Tomáš Jiřička
tel.: 607 516 025
info(zavinac)sumava-litera.cz
.
MěKS, Johnova 226, 385 01 Vimperk

klostermann_karel1

"Máš-li srdce citlivé, duši velebnosti přírody otevřenou,
vnímavou pro krásu její, staneš v němém úžasu a budeš se klaněti Tvůrci a jeho dílům – vzdáš hold naší staré Šumavě."

Karel Klostermann