p_98m3 1b-1

Šumavská ozvěna ))) už zase zní. Můžete hlasovat!

26. 9. 2022

Šumavská literární ozvěna je slyšet i vidět! Staňte se i vy jedním z jejích hlasů a pomozte tak svému knižnímu favoritovi. V rámci ceny čtenářů Šumavská ozvěna ))) můžete ve spodní třetině naší titulní strany sledovat v přímém přenosu klání nominovaných knih z letošní soutěže, které si u vás získaly největší přízeň a tedy i nejvíc hlasů.

Zobrazuje se prvních pět z nich podle počtu platných hlasů. V případě početní shody se v první pětici řadí stejné výsledky podle abecedního názvu knihy. V podtitulku nad miniaturami se zobrazuje celkový počet platných hlasů. A pozor – není to žádný přepis různě zasílaných údajů, ale momentální on-line stav podle právě došlých hlasů do webové aplikace.

V Šumavské ozvěně ))) se hlasuje až do páteční půlnoci 18. 11. Následující den, v sobotu 19. 11., bude v MěKS Vimperk slavnostní vyhlášení všech cen festivalu Šumava Litera 2022, tedy i Šumavské ozvěny ))).

Jak hlasovat?

Hlasovat můžete zde a to stiskem tlačítka HLASUJ u zvolené knihy.

  • Pro hlasování využíváme Vašeho e-mailu a Vaší IP adresy.
  • Hlasovat pro danou knihu je pak možné z jedné e-mailové adresy pouze jednou.
  • Z jedné IP adresy pak lze hlasovat pouze pětkrát.
  • A tohle je důležité: Hlas je započítán až po odkliknutí odkazu, který Vám přijde na Váš e-mail, zadaný při hlasování. V systému se nám hromadí hlasy, u nichž jste zapomněli potvrdit zaslaný link. Pokud tak neučiníte ani po zaslaném upozornění, Váš hlas nebude započítán!
  • Hlasování s pomocí e-mailových validátorů je považováno za obcházení pravidel soutěže a hlasy s jejich pomocí budou automaticky zneplatněny.

Podpořte svou oblíbenou knihu či autora svým hlasem! Prosíme o sdílení této noviny přátelům a známým, ať uděláme radost co nejvíce autorům. A nezapomeňte si v kalendáři zakroužkovat festivalový týden 14.–19. listopadu.

S pozdravem IN NOMINE LIBRIS ;-)

Co nezbytné k vědění
i co jen milo číst

d_ingoty

Ozvěny Šumavské ozvěny ))) 2022

22. 11. 2022

Máme pro vás kompletní závěrečné výsledky hlasování v Šumavské ozvěně ))). Kompletní výsledky jsou na dvou obrázcích uvnitř článku.

d_ingoty

Vyhlášení výsledků VIII. ročníku

21. 11. 2022

V sobotu 19. listopadu 2022 byly v městském kulturním středisku ve Vimperku uděleny ceny festivalu Šumava Litera. Letos byla uvedena nová struktura ocenění, kdy odborné poroty vybíraly vítěze ze třech…

d_ingoty

Šumava: panenská příroda a dráty na dohled

17. 11. 2022

Demokracie není samozřejmost, říká Jiří Šesták, divadelník, politik, jedna z vůdčích postav sametové revoluce v Českých Budějovicích a nově i autor knihy, rámované Šumavou, kdy nás od svobodného světa…

d_ingoty

V chorálu Šumavské ozvěny ))) schází neplatné hlasy

16. 11. 2022

Letos hlasuje rekordní počet německých příznivců, za což jim děkujeme, ovšem zároveň je mezi nimi i rekordní počet nepotvrzených hlasů.

d_ingoty

Ceny jsou již připraveny

15. 11. 2022

K cenám Johanna Steinbrenera, které mají podobu skleněné knihy, letos přibyla cena nová, která nese název našeho festivalu.

d_ingoty

VIII. ročník festivalu běží

14. 11. 2022

První festivalový pořad proběhl 10. 11. v Polanově síni Knihovny města Plzně a oficiálně festival odstartoval v pondělí 14. 11. pořadem Stanislava Schneedorfa.

d_ingoty

Němci v zemi bez Němců

6. 11. 2022

Před válkou jich tu žilo přes tři miliony. Po válce měli nadobro zmizet. Nezmizeli ale zdaleka všichni. Jak vypadal život německé menšiny v zemi, kde německá menšina neměla existovat?

d_ingoty

Vyhnání Němců znamenalo podle historiků až 30 tisíc mrtvých

1. 11. 2022

Odsun z poválečného Československa dodnes patří k nejkontroverznějším událostem tuzemské moderní historie. Souhlas s vysídlením Němců získal prezident Edvard Beneš od sovětského vůdce Josifa Stalina u…

d_ingoty

111 hlasů už zní po literárních pláních

30. 9. 2022

111! Tolik platných hlasů jste už za těch pár dnů od spuštění svým oblíbeným knihám stihli přidělit. Dobrá práce!

d_ingoty

Podcasting: finalisté kategorie Výtvarné publikace

26. 9. 2022

Den otevírání šumavských literárních pokladů je letos výjimečný. Poprvé máte možnost poslechnout si první trojici podcastů se třemi finalisty na Cenu Johanna Steinbrenera v kategorii Výtvarné publikac…

d_ingoty

Den otevírání šumavských literárních pokladů

26. 9. 2022

Dnes je den, kdy se již po osmé otevřely kulturní hlubiny plání a podhůří Šumavy a Bavorského lesa, aby vydaly své knižní poklady dychtivým čtenářům a příznivcům.

d_ingoty

Josef Kroutvor laureátem ceny Jaroslava Seiferta

22. 9. 2022

Esejista, básník, historik umění a přítel Šumavy Josef Kroutvor obdrží letošní Cenu Jaroslava Seiferta. Ocenění se mu dostalo za tři roky starou vzpomínkovou knihu nazvanou Poletování jednoho ptáčka. …

"A oni zaplatili, nechali na české straně Šumavy všechno, statky, pole, skříně i nádobí, a mizeli pomalu za kopec do Bavorska."

David Jan Žák